זוגיות עכשווית

בני זוג רבים לא מסתדרים, מרגישים חנוקים ומוגבלים, אך איך שהם מתגרשים הם מחפשים שוב בן/בת זוג. נאמר כבר "לא טוב היות האדם לבדו", ואכן בתוכו האדם מרגיש שהוא זקוק לקשר עם בן זוג ושקשה לחיות לבד, אך כתוצר לדור שסוגד לאינדיבידואל ול"אני" קשה לו בזוגיות. הפער הזה יוצר בלבול. בנוסף אין חינוך לזוגיות טובה, לזוגיות של חלקים המשלימים זה את זה. לא פלא שבדיסוננס הזה שנוצר, רבים בוחרים לחיות ללא מיסוד זוגיות, כפרפרים חופשיים העפים מפרח לפרח מבלי להתחייב . רבים אפילו מעדיפים לחיות עד גיל מבוגר אצל ההורים, ליהנות מכל השירותים ולהיות כריחיים על צוואר ההורים המבוגרים.

בני האדם הם לא כמו חיות המקימות דור נוסף, זונחות, וממשיכות הלאה. בני האדם הם יצורים הרוצים לראות תוצאות, לכן סביר להניח שהדור הזה המתרחק מזוגיות קבועה ומוצלחת אט אט יעלם, ובני האדם יחזרו למצב הטבעי של זוגיות מחייבת והקמת תא משפחתי יציב. התקופה של אי ההתחייבות הגיעה לסיומה. 

"בני האדם יחזרו למצב הטבעי של זוגיות מחייבת"

מגפת הקורונה שהחזירה אותנו לבתים, מצעידה אותנו לשינויים בזוגיות. נראה שמערכות זוגיות יחזרו למה שהיה בהתאמה לתקופה המודרנית בה אנו חיים. זו העת שתצעיד אותנו בחזרה לחיים זוגיים יציבים, לזוגית רוחנית של שני הפכים המשתוקקים להגיע לחיבור ולהשלמה. כמו שכתוב: "איש ואישה שכינה ביניהם".

למשבר הקורונה תהייה השפעה על השתוקקות לקשר משותף שממלא בהרגשת ביטחון ויציבות. ברצון לזוגיות של התחייבות והדדיות, של חלוקת תפקידים מסורתית של אישה היולדת ומטפלת בילדים, ובצד תפקידה העיקרי כבעלת הבית גם מממשת את עצמה בקריירה, היא גם רוצה בגבר הממלא את צרכיה ויוצא להביא פרנסה ומזון לילדים.

זוגיות כזו של חלוקת תפקידים בהתאם לתכונות המיוחדות לגבר ולתכונות המיוחדות לאישה יכולה להוביל להשלמה הדדית במערכת הזוגית, יכולה להוביל לאחריות משותפת בתחזוק הקשר הזוגי על כל מה שמשתמע מכך. היא יכולה להוביל להרגשה של תמיכה. לידיעה שבן הזוג מכיר את חולשותיי אך לא משתמש בהן כדי לנגח אותי, להיפך אנו משלימים זה את הפגמים של זה באהבה ובמסירות. 

ההשתוקקות לזוגיות כזו של השלמה, הסכמה ואהבה תוביל לרצון להתחנך לזוגיות מיטבית. סביר להניח שיותר ויותר צעירים יחפשו קורסים שילמדו אותם את היחס הנכון לבן הזוג, שילמדו אותם מהי אישה ומהו גבר. קורסים שילמדו אותם איך מטפחים זוגיות, איך משלבים ידיים ומתגברים בכוחות משותפים על הקשיים שבוודאי יתעוררו בדרך.