איך מעלימים צלקות אקנה?

צלקות אקנה

מחלת העור אקנה מלווה לרוב את המתבגרים שבאוכלוסיה אך לרוב גם נמשכת הרבה מעבר לגיל הזה, ויחד עם הפצעים יכולה המחלה להשאיר גם צלקות על הפנים, מה שאנו מכנים אותם צלקות אקנה. צלקות מהסוג הזה משאירות לא פעם סימנים עמוקים על הפנים או בעוד אזורים על הגוף, מלווים בתחושת גירוד לא נעימה, דימוי גוף שלילי ועוד. אך בשביל אלו מכם אשר סובלים מתופעה זו ריכזנו עבורכם כמה שיטות אשר ינסו לעזור לכם בהעלמת הצלקות, אבל לפני שנתחיל חשוב לציין כי לפני טיפולים מהסוג הזה יש להתייעץ עם רופא עור ואנשי מקצוע.

טיפול כימי
לפני שאתם נבהלים מהשם "טיפול" כימי, הרשו לנו להסביר לכם במה הוא יכול להטיב לעור שלכם. ובכן פילינג כימי מורכב מתכשירים חומצתיים שנמרחים על אזורי הצלקות, אלו הורסים בצורה מבוקרת חלק אחר חלק באזורים הפגועים ומשאירים אחר הטיפול עור חלק ואסטתי.

טיפול בלייזר
העור שלנו הינו דבר עדין שגם זוכר פגיעות ושריטות עמוקות, אך יחד עם זאת הוא גם יודע לחדש את עצמו ולבנות את תאים שלו בשנית, לכן שיוף אזורי צלקות על ידי קרן ליזר יכול לגרום צלקות האקנה שלכם להעלם עם מעט תופעות לוואי. טיפול מהסוג הזה נעשה על ידי לייזר אבילטי אשר שייך לחלק מטיפולי הלייזר המשייפים. טיפול מסוג שני בלייזר יהיה לרוב לא אבילטי ולא מייצר מגע של שיוף, אלא מעלים את הצלקות עם מעט מאוד תופעות לוואי וללא תוצאות פיגמנטציה שונות על העור, בשונה מקרן לייזר אבילטית.


מכשיר מחטים
לרוב מתאים לצלקות שטחיות יותר אבל זול בהשוואה לשאר הטיפולים המוצעים כיום בשוק, מכשיר זה עובד על ראש מחטים כירוגים דקים אשר נכנסים אל הליבה של רקמת העור ויוצרים אלפי חורים. מלבד המחיר של המכשיר גם תופעות הלוואי של הטיפול הינן אפסיות עד לא קיימות, וכך אין חשש מדלקות או להפרעות פגימנטציה.

סיכום העלמת צלקות אקנה
כיום ישנם המון סוגי טיפולים הקיימים בשוק, חלקם יקרים חלקם פעם אבל על רובם יש להיוועץ ברופא ולוודא את הכשרת איש המקצוע. בהצלחה בחיפושים ובריאות.