אז מה זו אהבה אמיתית?

אז מה זו אהבה? אפשר לומר שיש התאהבות ויש אהבה. התאהבות זה משהו הורמונלי, ממש פיזי, שגורם לנו לראות הכל בצבע ורוד… מין אהבה עיוורת כזו שרואה רק את הטוב והיפה בבן אדם שאיתנו. הורמון האוקסיטוצין שנקרא גם הורמון האהבה, ההורמון הזה מופרש גם אצל אימא מניקה, מה שעוזר לה להרגיש קרבה ואהבה לתינוק החדש שרק נולד לה. כך הטבע מסדר את זה.

אהבה זה כבר משהו אחר, אהבה נרכשת ונלמדת מתוך כל ההתנסויות והמצבים שעוברים עלינו עם בן הזוג, כשכבר התפוגג בגופנו הבוסט של הורמון האהבה.. יש משפט יפה שאומר – "אהבה זו חיה שגדלה מוויתורים הדדיים". שם נמצאת העבודה בזוגיות, בגידול האהבה. ללמוד לוותר.

לוותר לא ממקום של חולשה. לוותר ממקום של גדלות, ממקום של בחירה, ממקום של התגברות על האגו שרק רוצה להיות צודק כל הזמן, ולא משנה על חשבון מה. וזה לא פשוט, תמיד האגו יגיד למה הוא הצודק , במיוחד האגו הנשי☺ כאן כבר נכנסים לתפקיד האישה בכל זה.

יש משפט כזה שאומר "אישה בונה, אישה הורסת". אני אומרת, שזה נכון. אישה יש לה חכמה אחרת מאשר לגבר, חכמת חיים כזו. אישה בניגוד לגבר, היא מולידה ובכך בעצם היא הופכת לאישה. גבר לא מוליד ובעצם נשאר כילד. כמה פעמים שמעתם אישה אומרת – יש לי 4 ילדים, 3 ילדים ובעלי.

אישה היא יותר בתפקיד המחנכת של הבית. של הילדים, של הבעל. אישה עם החכמה שלה יודעת איך לנווט הכל בבית, לארגן את הבית, לחבר בין כל בני הבית קודם כל. זה התפקיד היותר משמעותי שלה בבית. לחבר בין כל בני הבית, וגם להביא לחיבור נכון בינה לבין הבעל. 

לגרום לבעל להרגיש שהוא גדול, שהוא מדהים בכל התכונות הטובות שלו, תמיד לחזק אותו, לתמוך בו ולהאמין בו.  להעריך ולהגדיל. בכך כבר היא קושרת אותו אליה, כמו ילד שמחפש אצל האימא כל הזמן את החיזוקים וההערכה. וכמובן לתת דוגמה של ויתורים, של פרגון. להפגין דאגה ואכפתיות. להקשיב כשצריך.

 ואם קשה לה, לחפש את התמיכה שלה אצל החברות. שיחזקו ויאמינו בה שהיא יכולה, לקבל דוגמאות מהחברות ולחזור מחוזקת לגבר שלה☺ וכמובן שחייבת להיות פה הדדיות. אמנם הרבה בידי האישה, אך חייב שהגבר ישתף פעולה, ירצה לבנות ביחד עם האישה אהבה חזקה מעל כל ההבדלים!